S.Arabistan hacıları reddetmeyecek

Suudi Arabistan Sağlık Bakanı Abdullah El Rabia, halen Suudi topraklarında bulunan yaklaşık 500 bin hacı adayı içinde sadece 2 kişide domuz gribi görüldüğünü söyledi.

Bakan, domuz gribiyle ilgili hassasiyetin ülkelere ait olduğunu, dolayısıyla herhangi bir yaş grubu ya da hamileleri engellemeyeceklerini belirtti.

Suudi rejimi, bununla birlikte çocuklar, yaşlılar ve hamilelerden hac ziyaretlerini gelecek yıla ertelemelerini tavsiye ediyor.

Suudi yetkililer, Hacı adaylarının yolculuklarına en az 2 hafta kala domuz gribi aşısı olmalarını da öneriyor.

Dünyada domuz gribinden ölenlerin sayısı 6 bini geçti.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.