Rum kesiminde ikinci H1N1 vakası

doktor oneri

Rum haber kaynakları, eğitim için bulunduğu New York’tan dün akşam Güney Kıbrıs’a dönen, üniversite öğrencisi bir Rum genç kızın, domuz gribi şüphesiyle bu sabah Limasol Genel Hastanesi’ne başvurduğunu duyurdu.

Limasol Genel Hastanesi doktorlarından Hristalla Hacianastasiu, ”üniversite öğrencisinin, A tipi H1N1 virüsü taşıdığına dair semptomların tamamına sahip olması dolayısıyla daha ileri tetkikler için hastanenin özel bir odasında kontrol altına alınmasının uygun bulunduğunu” açıkladı.

Adı açıklanmayan kız öğrenciden ilk test örneklerinin alınıp laboratuvara gönderildiğini, sonuçların akşam saatlerine kadar alınmasının beklendiğini ifade eden Hacianastasiu, bu öğrenciyle birlikte seyahat eden kişilerin saptanması amacıyla araştırmaların da başlatıldığını söyledi.

Hacianastasiu, Rum tarafındaki ilk domuz gribi vakası olarak tedavi altına alınan Moldovalı kadının sağlık durumunun da iyi olduğunu ve hastaneden taburcu edildiğini açıkladı.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.