Romanya’da dumansız hava sahası genişledi

Eski yasaya göre bar ve restoranların dahil edilmediği yasaya yeni düzenleme ile bar, restoran, kapalı kamu alanları, oyun alanlarının çevresi dahil edilmiş oldu.

Yasaya uymayanlar 500 Lei (110 Euro), mekan sahipleri ise 5 bin Lei’e (3 bin 300 Euro) kadar para cezası ile cezalandırılacaklar. Ayrıca yasa, yüksek güvenlikli cezaevi ve havaalanları hariç, sigara içilmesi için özel alanlar oluşturulmasını da yasaklıyor.

Yasaya 5 gün içinde itiraz hakkı bulunuyor. Herhangi bir itiraz gelmezse yasa 5 gün sonra Cumhurbaşkanı Klaus İohannis’in imzasına sunularak yürürlüğe girecek.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.