SORU SORÜcretsiz Online Sağlık Danışma ve Bilgilendirme

Robinho, ALS hastalığına dikkat çekmek için acı biber yedi (Fenerbahçeli oyuncuya meydan okudu)

Demir Grup Sivasspor‘un dünyaca ünlü Brezilyalı futbolcusu Robinho, sosyal medya üzerinden Amiyotrofik Lateral Skleroz (ALS) hastalığına dikkati çekmek için başlatılan farkındalık kampanyasına destek vererek, acı biber yedi.

Robinho, sosyal medya üzerinden başlatılan “acı biber” kampanyasına destek verdi.

“Merhaba, ben Robinho.” diye konuşmasına başlayan yıldız oyuncu, videoda, ALS hastalığına meydan okunmasına katıldığı için mutlu olduğunu söyledi. 

Robinho, videodaki konuşmasında, Fenerbahçe’de forma giyen vatandaşı Josef de Souza’ya çağrıda bulunup, “Şimdi Souza aynısını yapmanı istiyorum” diyerek tabaktaki acı biberden yedi.

Oyuncumuz @Robinho, ALS hastalığına dikkat çekmek için Fenerbahçeli @souza5‘e meydan okudu 🤜🌶️🌶️🌶️ 🤛#ALSiçinacıyıhisset #ALSPepperChallenge @Fenerbahce #DemirGrupSivassporhttps://t.co/4E8d1b8LtF pic.twitter.com/rYebNqviBh

ALS NEDİR?

Amiyotrofik Lateral Skleroz (ALS), omurilikte belli bir bölgenin harabiyeti ile başlayıp sinirleri ve kasları etkileyen ve zayıflamalarına sebep olan ilerleyici bir hastalık. Sebebi henüz bilinmeyen ALS’nin kesin bir tedavisi yok ancak hastanın yaşam kalitesini artırmaya yönelik yöntemlerle yaşam süresi artabiliyor.

Anahtar Kelimler:, , ,

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.