Rize’de domuz gribi şüphesi

doktor oneri

Artvin’de, yüksek ateş nedeniyle hastaneye başvuran kişi, domuz gribi kuşkusuyla sevk edildiği Rize’deki hastanede karantinaya alındı.

Hollanda’dan 4 gün önce memleketi Artvin’in Arhavi ilçesine gelen adı açıklanmayan bir kişi, akşam saatlerinde yüksek ateş yakınmasıyla Arhavi Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Doktorların domuz gribi vakası olabileceğinden

kuşkulanmaları üzerine bu kişi, ambülansla Rize 82. Yıl Devlet Hastanesi’ne sevkedildi.

Ambülansla hastaneye getirilen kişi, hastanenin acil servisinde boşaltılan bir bölümünde gözlem altına alındı. Hastaya müdahalede bulunan tüm sağlık personelinin maske ve eldiven kullandıkları gözlendi.

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 79 yaşındaki kişinin gerekli tüm sağlık önlemlerinin alınmasının ardından hastanede karantinaya alındığını söyledi.

Tepe, hastadan kan örneği alınarak Ankara’ya gönderileceğini ifade ederek, ”Böylece, vakada H1N1 virüsü olup olmadığı kesinlik kazanacak. Ancak şu anda hastanın sağlık durumu çok iyi. Hastanın yakınlarıyla da temasa geçtik. Bu kişilere de ilaç verildi” dedi.

Rize’de domuz gribi şüphesi



saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.