Profesör çiftin yanlış tedavi uyguladığı iddiası

Mersin Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde görevli profesör doktor E.T. ve eşi D.T’nin, hastalara yanlış tedavi uyguladıkları iddiasıyla ilgili basında bazı haberlerin yer aldığı bildirildi.

Tıp fakültesinde görevliyken daha önce yürütülen soruşturma kapsamında E.T’ye “kamu görevinden çıkarma” cezası verildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Eşi D.T. de aynı soruşturma kapsamında disiplin cezası almış ancak halen üniversitemiz Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda görevine devam etmektedir. İddialarla ilgili şikayet üzerine Tıp Fakültesi Dekanlığınca, şikayette belirtilmiş olan tedavilerle ilgili idari soruşturma ve ceza soruşturması başlatılmış olup, soruşturma halen usul ve yasalara uygun devam etmektedir.”

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.