Prof. Karatay: Ananızı, babanızı suçlamayın, diyabet genetik değil

doktor oneri

Çankırı Valiliği’nin düzenlediği “Sağlık, Beslenme ve Mineral Çeşitliliği Açısından Kaya Tuzu” konulu konferansına katılan Prof. Dr. Canan Karatay, doğal kaya tuzunun içerisinde vücuda faydalı birçok mineral olduğunu söyledi. 

Doğal kaya tuzunun çok önemli bir mineral olduğuna dikkat çeken Karatay, “Kaya tuzu insan vücudunun ihtiyacı olan 92 mineralden 84’ünü doğal olarak içermektedir. Ömrü uzatır” dedi.

“ANNEMDE, BABAMDA VAR DEMEYİN”

Konuşmasında şekerin vücuda zararlarını anlatan ve şeker hastalığının genetik olmadığını söyleyen Prof. Dr. Canan Karatay, “Sevgili ananızı, sevgili babanızı suçlamayın. Annemde, babamda, dedemde var demeyin, çünkü kendimiz yapıyoruz. Bu genetik değil” ifadelerini kullandı.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.