‘Pozitif Günlük’ 500 bin okuyucuya ulaştı

HIV/AIDS alanındaki ilk Türkçe blog olan ve 2012 yılında “en İyi Kişisel Blog Ödülüne” layık görülen Pozitif Günlük, HIV/AIDS ile yaşayan bireylerin hayatlarını okuyucular ile buluşturmaya devam ediyor.

HIV ve AIDS konusundaki ayrımcılığı ortadan kaldırmayı hedefleyen Pozitif Günlük proje sorumlusu Çiğdem Şimşek, HIV/AIDS konusunda sosyal medyanın önemli bir mecra olduğunu söyledi.

Şimşek, “Bu proje ile sosyal medyada HIV pozitiflerin de var olabilmesini, seslerini duyurabilmesini ve ayrımcılığın önüne geçilmesini planladık. Bugün ulaştığımız okuyucu sayıları bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” dedi.

Trakya Üniversitesinde görevli blog editörü Okan Aksu ise, “Birleşmiş Milletler, ayrımcılıkla mücadele ve HIV/AIDS konusunda ayrımcılığın önlenebilmesi için sosyal medya kullanımının önemine dikkat çekiyor. Pozitif Günlük ile HIV pozitif bireylerin herkes gibi normal ve sağlıklı bir hayat yaşayabileceklerini herkese göstermiş olduk. Blogda yer alan bütün öyküler yazarlarımızın hayatlarını anlatıyor” şeklinde konuştu.

www.pozitifgunuk.com adresinden okunabilen Pozitif Günlük, önümüzdeki günlerde yeni yazarların hayatlarını okuyuculara taşıyacak.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.