Poyraz bebeğe karaciğer nakli

Poyraz bebeğe babası Servet Ergün‘ün karaciğerinden alınan parça nakledildi. Yaklaşık 7 saat süren operasyon başarıyla tamamlandı.

Poyraz bebek ve babasının ameliyat sonrası tedavisi yoğun bakımda sürüyor.

Babası, Poyraz bebeği önce kendi yaptırdığı cihazla mavi ışık vererek tedavi etmeye çalıştı. Ancak bebeğin sağlığına tam olarak kavuşabilmesi için ameliyat zorunluydu.

Baba Servet Ergün, ameliyat öncesi umutluydu ve operasyon başarıyla tamamlandı.

Baba Servet Ergün, ameliyattan önce, “Bu cihazın değeri 10 bin liraydı ve alma gücüm yoktu. 550 lira gibi bir rakama kendim sanayide cihazı yaptırdım. Poyraz 13 gün orada kaldı. Güzel bir ameliyatla inşallah bembeyaz çıkmak nasip olur ve biz Antalya’ya bembeyaz gideriz” açıklamasında bulunmuştu.

Anne – babasından geçen genetik hastalık nedeniyle karaciğeri tam olarak çalışmayan poyraz bebek, sarılık değerlerinin yüksek seyretmesi nedeniyle bir süre mavi ışık tedavisi gördü.

Nadir görülen bir genetik hastalığı olan Poyraz bebek, ameliyatın ardından sağlığına tamamen kavuşabilecek.

saglikdanisma tarafından

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.