Portekiz’de ilk domuz gribi vakası

doktor oneri

Bakan An Jorge, düzenlediği basın toplantısında, 30 yaşındaki bir kadın hastanın Londra’daki bir laboratuvara gönderilen tetkiklerinde, yeni grip türüne yol açan virüsün tespit edildiğini kaydetti.

Hastanın iyileştiğini ancak evinde karantina altında tutulduğunu belirten Bakan Jorge, ayrıca domuz gribi tespit edilen bu kişinin Meksika’dan dönüşünde temas kurduğu kişilerin de sağlık yetkilileri tarafından tespit edildiğini söyledi.

Bakan, Portekiz’de başka şüpheli vaka bulunmadığını kaydetti.

Bu arada Meksika’dan dönen bütün Portekizlilerin ülkeye dönüşlerinde havaalanlarında sağlık kontrolünden geçirildiği bildirildi.

Portekiz’de ilk domuz gribi vakasısaglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.