Polis domuz gribi kurbanı

Adana’nın Çukurova ilçesindeki Fatih Polis Merkezinde görevli 22 yıllık polis memuru A.E, bir süre önce kalp yetmezliği ve zatürre teşhisiyle Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesine kaldırıldı.

A.E, daha sonra akciğer yetmezliği görülmesi üzerine yoğun bakım ünitesine alındı. Bu sırada doktorlar A.E’den H1N1 virüsü şüphesiyle tahliller alarak, Ankara’ya gönderdi. Durumu giderek ağırlaşan A.E, bu sabaha karşı yaşamını yitirdi.

Balcalı Hastanesi Morgundan cenazeyi almaya A.E’nin eşi çocukları ile Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kezmez ve mesai arkadaşları geldi.

Ailenin yanına giderek başsağlığı dileyen Emniyet Müdürü Kesmez, ”Kurtarılması için doktorlarımız çok uğraştı. Biz de elimizden gelen desteği vermeye hazır olduğumuz hep bildirdik. Ancak, maalesef olmadı. Domuz gribine ilk şehidimizi verdik. Umarım son olur” dedi.

Erdem’in Türk bayrağına sarılı tabutu, tören kıtası tarafından taşınarak, cenaze nakil aracına konuldu. Cenaze toprağa verilmek üzere Osmaniye’ni Düziçi ilçesine götürüldü.

Öte yandan, Adana Emniyet Müdürlüğü, domuz gribine önlem olarak özellikle hastanelerde ve toplumsal olaylarda görev yapan polis memurlarına maske ve eldivenler dağıtmıştı.

Son olarak kapatılan DTP’nin kentte düzenlenen mitinginde polisler maske ve eldivenle üst araması yapmış, bir suç örgütü operasyonunda da ev araması yapan ekipler aynı yöntemi kullanmıştı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.