Planer şok tedavisi ile 3 haftada plaja hazırlanın

Karın bölgesi yağlarından kadınlar da erkekler de şikayetçi. Çünkü gerek erkeklerde gerekse kadınlarda kurtulmanın en zor olduğu yağlar, göbek ve karın bölgesinde toplanıyor.

Planer şok tedavisi bu sorun için geliştirilmiş bir tedavi şekli. Yöntem, şok dalgaların yaydığı akustik titreşimlerle dokunun derinlerine ulaşarak zor eriyen yağları parçalıyor.

Dokunun 5 cm derinlerine ulaşarak 18 ile 22 cm arasında incelme sağlayan yöntem, kilo fazlası olanlara zayıflama imkanı sunuyor.

Şok hızıyla incelme yöntemi ile 3 haftada plaja hazırlanmanın mümkün olduğunu söyleyen Kardiovasküler Anestezi Beslenme ve Diyet Uzmanı aynı zamanda mezoterapist ve akupunkturist de olan Dr. İsmail Ağar, ntvmsnbc’nin Planer şok tedavisi ile ilgili sorularını yanıtladı.

Kilo fazlalığı artık büyük küçük herkesin sorunu, bir çok insan yağlanmaktan şikayetçi. Ancak kadınlar ve erkekler genellikle farklı bölgelerden yağlanıyor, neden erkekler ve kadınlar farklı biçimlerde şişmanlıyor?

Artık çok bilinen yaygın bir ifade ile şişmanlığın ana sebeplerini beslenme hataları, yağlı beslenme ve hareket azlığı gibi temellere dayandırabiliriz. Elbette bunun dışında genetik sebepler, hormonların durumu gibi etkenler olsa da toplumda giderek yaygınlaşan kilo sorununu beslenme sistemindeki yanlışlar ve hareketsiz yaşam tarzı olarak genellenebilir.

KADINSI YAĞLANMA BASEN VE ÜST BACAKTA

Kadın yağ dokusu yapısının erkekten farklı olması kadın ve erkek arasında kilo alma ve yağın biriktiği bölgelerde toplanma farkını ortaya çıkarıyor. Kadınsı yağlanma biçimi olarak adlandırdığımız kilo alma durumunda yağ birikimi basen ve üst bacak bölgesinde toplanır.

Erkeklerde ise yağ depolanması özellikle karın bölgesinde, karın içinde ve göbek bölgesinde olur. Her iki durum sınırlı bir oran olsa da kadında ya da erkekte de rastlanır. Yani erkek tipi yağlanmayı yüzde 10-20’ler gibi kadınlarda da görebiliriz veya tam tersini.

Özellkle son yıllarda kadınlar için bu oran değişmiş, kadınlarda yağların bel ve karın çevresi ile belin üst kısmında toplanması oranı hız kazanmıştır. Kuşkusuz bu durumun en büyük sorumlularından biri beslenme sistemimiz içine zorunlu olarak katılan hormonlu gıdalar. Hormonlu gıdalar kadınların erkek tipi şişmanlamasının sorumlusu olarak görülür. Malesef bu durum küçük yaşlara kadar inmiştir.

Burada sürekli hatırlanması gereken iki önemli nokta var. İlki, karın çevresi ve karın bölgesi iç organ çevresi yağlarının başta kalp damar hastalıkları gibi ciddi sağlık sorunlarını ortaya çıkardığı, ikincisi ise günümüzde dünyasında üç insandan birinin hatalı ve dengesiz beslenmenin kurbanı oluyor olması.

Kilo vermek, özellikle de karın ve göbek bölgesinden zayıflamak isteyenler için uyguladığınız ameliyatsız karın germe tedavisi hakkında bilgi verir misiniz, yöntem nasıl uygulanıyor ve ne gibi etkiler yaratıyor?

Karın bölgesi yağlarından kurtulmak güç olduğu için iyi sonuç verecek güçlü tedavilere ihtiyaç duyulur. Planer şok tedavisi bu sorun için geliştirilmiş bir tedavi şeklidir. Şok dalgaların yaydığı akustik titreşimlerle dokunun derinlerine ulaşarak zor eriyen yağları parçalayan yöntem, dokunun 5 cm derinlerine ulaşabiliyor ve kişiyi 18 ila 22 cm arasında inceltebiliyor.

Şişmanlığa bağlı olarak karın bölgesinin cildi ve kas yapısındaki elastikiyet azalır. Bunun sonucu karın bölgesinde gevşemeleri ve sarkmaları doğurur. Bu durum kadınları olduğu kadar erkekleri de etkiler. Ameliyatsız karın germe tedavisi olarak adlandırılan planer şok tedavisi, bir yandan karın yağlarını parçalayarak vücuttan atılmasını sağlarken, diğer taraftan cilt altı kas dokusunu sıkılaştırıp cildi gererek karında oluşan sarkmaları ve gevşemeleri toparlıyor.

Bu nedenle Planer şok tedavisinin çift yönlü etkisi iki sorunu birden ortadan kaldırıyor. Diğer taraftan bu yöntem, doğum yapmış kadınların karınlarında oluşan gevşemelerde de uygulanan özel bir tedavidir. Tedavinin herhangi bir yan etkisi yoktur. Herkesin uygulayabileceği ağrısız acısız bir uygulamadır.

SELÜLİT TEDAVİSİNDE DE ETKİLİ

Planer şok tedavisi göbek ve karın bölgesinde yüksek etki gücüne sahiptir. Tedavi şok dalga teknolojisinin gelişmesiyle ortaya çıkmıştır. Şok dalgaların bir başka yöntemi olan akustik dalga tedavisi ise bacak, basen ve kalça bölgesinde toplanmış ve hanımların bir diğer estetik kaygısı olan selülite de çözüm sunmaktadır.

Bu tedavide de işlem yağ parçalama ve sıkılaştırma olarak çift yönlü hareket eder. Tedavi bacak, kol içi sarkmaları, basen düşüklüğünde, bel simiti ve basen yağlarında yani kadın yağlanma tipinde 18 santimetreye varan incelme imkanı sunuyor. 

Seanslar ve süreleri ne kadar, tedaviye ne kadar devam etmek gerekiyor?

Tedavinin en güzel tarafı ilk seanstan itibaren farkı hissettirmesi. Uygulamalar 20 dakika sürüyor. Vücudun durumuna göre ihtiyaç duyulan seans sayısı değişiklik gösterebiliyor. Ama ortalama 6 ila 8 seans diyebiliriz.

Ne kadar zamanda, nasıl bir sonuç almak mümkün?

Tedavi ettiğimiz hasta istatistikleri bize kişilerin ilk kür sonunda bel ve göbek çevresinden 8 ila 10 cm incelme sağladığını ikinci ay sonunda bel ve karın çevresinde toplam 18 ila 20 cm incelme sağladığını gösteriyor.

DIŞTAN ZAYIF, İÇTEN YAĞLI OLABİLİRSİNİZ

Eğer kişi bölgesel incelme ve sıkılaşma dışında kilo vermek istiyorsa ya da çok yeni bir metod olan karın çevresi iç organ yağlanma ölçümü sonunda hastanın kilo vermesi gerekiyorsa diyet değil kişiye uygun sağlıklı beslenme programı veriliyor. Karın çevresi iç organ yağlanma ölçümünü, tedaviye gelen her hastaya uygulanıyor. Çünkü bugüne kadar karın ya da göbek çevresinde hiç yağlanma şikayeti olmayan yada dışarıdan çok ince görünen kişilerde yağlanma çok yüksek boyutlara varabiliyor.

Buna gizli obezite deniyor. Yani dışardan ince ama içerden şişman olma durumu. Aslında bu kişiler büyük risk altında, çünkü karnının yağlandığını fark edenler çözüm arıyor ama bu kişiler durumlarının farkında bile olmuyor bir gün aniden kalp krizi kapılarını çalabiliyor. Karın çevresi iç organ yağlanması pratik biçimde lazer teknolojisi sayesinde ölçümlenebilir hale gelmesiyle bu riski düşürebilme imkanına sahip olduk.

Son olarak, uygulama süresince dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir ve bu yöntemle 3 haftada plaja hazır hale gelmenin maliyeti nedir?

Uygulama süresince bol su içilmesini öneriyoruz. Maliyete gelince, uygulandığı bölgeye göre değişmekle beraber, Planer şok tedavisinin maliyetinin, 1200 ila 1800 YTL arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Daha fazla bilgi için: www.ismailagar.com

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.