Peynir satışında yeni dönem

doktor oneri

Pazarda, markette ya da şarküteride… 1 Ocak itibariyle peynirler hiçbir yerde açıkta satılamayacak.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, açıkta peynir satışını engelleyen tebliğini yayımladı.

Denetlemeyi esnaf odaları başkanlığı yapacak. İstanbul Pazarcılar Odası’ndan Mehmet Emin Tanış, “Peynirler etiketli olacak, hepsinin malı, cinsi bilinecek. Halkımız, peynirin tadına bakmadan malı almıyor. Bunun için satıcılar ayrı bir teneke mi açacaklarına bakacaklar. Pazarda dolaşan ekiplerimiz olacak.” dedi.

Ancak akıllarda, peynirler vakumlu poşete girince tadına nasıl bakılacağı sorusu var.
Ayrıca pazarlardaki sebze ve meyve tezgahlarında da ürün bilgilerinin yer aldığı etiketler olacak.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.