Pandalar H1N1 nedeniyle sevgisiz kaldı

Ülkenin kuzeybatısındaki Şaanşi Doğal Hayatı Koruma ve Araştırma Merkezi yetkilileri, kararın, geçen hafta kar yağışı dolayısıyla hava sıcaklığının düşmesi ve grip vakalarının artması üzerine alındığını belirtti.

Çin’in dört panda merkezinden biri olan Çinling Dağı eteğindeki merkezde, üçü bu yıl doğan 21 panda ile soyu tükenme tehlikesinde bulunan bazı hayvanlar yaşıyor.

Şinhua haber ajansı, yetkililerin, pandaların domuz gribine karşı hassas olup olmadıklarının bilinmediğini, ancak dikkatli olmak zorunda olduklarını söylediklerini aktardı. 1987 yılında kurulan koruma ve araştırma merkezi 35 yüen (5 ABD Doları) karşılığında ziyaret edilebiliyor.

Resmi makamlar, merkezin bulunduğu eyalette domuz gribinden ilk ölüm vakasının 20 Kasımda görüldüğünü ve düne kadar 13 ağır domuz gribi vakası tespit edildiğini açıkladı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.