‘Özel’de ‘kanser’ dendi, ‘devlet’te sağlam çıktı

doktor oneri

Özel hastanede prostat teşhisi konulan, devlet hastanesindeki incelemede sağlıklı olduğu belirlenen Fehmi Kopuz, mutlulukla kızgınlığı bir arada yaşıyor. 

Sağlıklı olduğuna sevinen 78 yaşındaki Kopuz, hastaneye kanser testleri için binlerce lira ödediğini belirtti, “Ödediğim para bir yana, hem sağlığımla oynadılar hem de psikolojimi alt üst ettiler” dedi.

Sabah’tan Mesut Altun’un haberine göre, Kopuz 4 ay önce idrar yollarında hissettiği rahatsızlık üzerine evinin yakınındaki özel bir hastaneye gitti. Testler sonucunda prostat kanseri teşhisi koyuldu.

“TEST İÇİN 2 BİN 500 LİRA İSTENİNCE ŞÜPHELENDİM”

‘İyi huylu değil’ sözü üzerine dünyası başına yıkılan Kopuz, tedavi için ne gerekiyorsa yapılmasını istedi. Doktor, vakit kaybetmeden ameliyat olması gerektiğini söyledi. Kopuz’a kanser olduğu gerekçesiyle bir radyoloji merkezinde kemik sintigrafisi de yapıldı. Ancak testte kanser bulgusuna rastlanmadı. Doktor bu kez Kopuz’u şikâyeti olmamasına rağmen göğüs hastalıkları bölümüne yönlendirdi. Test için 2 bin 500 lira istenen Kopuz, şüphelendi.

BAKANLIĞA ŞİKÂYET ETTİ

Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi’ne giden Kopuz’un buradaki testlere göre kanser olmadığı ortaya çıktı. Kopuz, “Mesaneden parça alırken idrar yollarımı tahrip ettiler. Sağlığımla oynadılar, psikolojimi alt üst ettiler. Kanser olmadığımı öğrenene kadar geçen 3 aylık sürede öldüm öldüm dirildim. Sağlık Bakanlığına şikâyette bulundum. Sorumlular cezalandırılsın” dedi.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.