Özcan: Gerekirse üniversiteliler aşılanabilir

doktor oneri

Özcan, Gazi Üniversitesi Konser Salonunda düzenlenen ”Türkiye Bilinçli Gençler Projesi”nin tanıtımına katıldı.

Hasta olarak toplantıya katılan Özcan daha sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. Özcan’a Ankara’da okulların bir hafta tatil edilmesinin hatırlatılarak üniversitelerin de tatil olup olmayacağı soruldu.

Özcan soru üzerine, “Bugün Sağlık Bakanlığı’na bir yazı yazacağız, ‘eğer bir şey olursa öğrencileri aşılamaya hazır olun’ diye. Üniversite öğrencileri kendilerini küçük öğrencilerden daha iyi korudukları için çok panik halinde olmamamız lazım. Birazcık sakin olalım. Çünkü bizim paniğimiz diğer insanları da etkiliyor, halkı da etkiliyoruz böyle yaparak. Bu işi fazla da büyütmeyelim. Ancak görüldüğü zaman da tedbirimiz olsun” dedi.

Özcan aşı talep edip etmeyeceklerinin sorulması üzerine aşı talep edeceklerini, üç milyon üniversite öğrencisinin bulunduğunu belirtti.

”Üniversiteler tatil olmayacak mı?” sorusu üzerine Özcan, ”Hayır. Öyle bir şey yok” dedi.

Özcan üniversitelerin de dezenfekte edilip edilmeyeceği sorusuna ise, “Öyle olmuyor biliyorsunuz, temizlenmesi diye bir şey söz konusu değil. Bir başkasından size tekrar geçiyor” diyerek cevap verdi.

Bilkent BUPS İlköğretim Okuluna devam eden küçük oğlunun durumunun sorulması üzerine de Özcan, ”Oğlumda da bir şey yok, ona geçmedi” diye konuştu.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.