Otizmin de kanserin de en önemli nedeni (Tarım ilaçları hasta ediyor)

1980’li yıllarda 10 binde bir rastlanırdı, şu anda görülme sıklığı 68’de bir. 2050’lerde bu oranın ikide bire yükseleceğinden korkuluyor, otizm tehlikesi büyüyor.

otizmdeki bu artışa dikkat çeken Otizm Enstitüsü Başkanı Dr. Necip Cem Kınacı, “Doğan her iki çocuktan biri nörolojik bir hasarla dünyaya gelecek, diğeri de ona bakmakla vakit kaybedecek” dedi.

Çevre kirliği, teknolojik kirlenme ve yanlış beslenme kanser ve otizm vakalarını arttırıyor. İşte bu nedenle bağışıklık sistemi, otizm ve kanser ilişkisi ilk kez İstanbul’da düzenlenen konferansta masaya yatırıldı.

Dr. Kınacı, “İmmünoloji, otizm, kanser derken birbirinden uzakmış gibi görünen konuların aslında hepsinin aynı potada olduğunu, elinizi içine soktuğunda birine denk geleceğini anlatmaya çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

Uzmanlara göre sağlıklı beslenme, hastalıkları önlemede en önemli faktörlerden biri.

Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Yavuz Dizdar, “Otizmin ve kanserin tedavisinde kullanılmış kaynaklardan biri yoğurt. Evde yoğurt tutturursanız, aynı yere geliyorsunuz. Biz aslında çok dönüp dolaşıp Amerika’yı baştan keşfetmeye çalışıyoruz ama haritayı biliyoruz artık desem yanlış olmayacak” şeklinde konuştu.

Otizmde, genetik faktörlerin rol oynadığı düşünülüyordu. Ama son dönemde yapılan araştırmalar çevresel faktörlerin de yarı yarıya etkili olduğunu ortaya koydu.

Biyokimya Uzmanı Dr. Semra Tamer Levent, konuya ilişkin olarak, „İşin özeti, bağışıklığımızın sağlıklı olarak korunması gerekiyor ki, 1950 sonrası hayatımıza, kimyasallardan, tarım ilaçlarından vücudu koruyalım. Alzheimer, alerjiler, romatizmal hastalıklar, kanser, bu kronik hastalıklar sınıfında. Ve sanayileşmenin bize getirdiği kirlilik. O yüzden vücut kalkanımız, bağışıklık sistemimiz çok kıymetli” değerlendirmesinde bulundu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.