Organlarıyla 7 kişinin umudu oldu

Mersin’de hayatını kaybeden 44 yaşındaki İzzet Durgut‘un organları, 7 hastaya nakledilmek üzere 5 farklı kente gönderildi

Evinde 6 gün önce rahatsızlanan Durgut, 112 Acil Servis ambulansıyla götürüldüğü Mersin Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen ve yoğun bakıma alınan Durgut’un dün öğle saatlerinde beyin ölümü gerçekleşti.

Bunun üzerine doktorların görüştüğü aile, Durgut’un organlarını bağışlama kararı aldı.

Kurulan özel ekip tarafından alınan organlar Ankara, İstanbul, Malatya, Gaziantep ve Adana’daki hastalara hava ve karayoluyla gönderildi.

Durgut’un ablası İlknur Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, kardeşini kaybetmenin büyük üzüntüsü içinde olduğunu söyledi.

Beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından ailece konuşup organlarını bağışlamaya karar verdiklerini belirten Yıldırım, “Ben bütün herkese organ bağışı yapma çağrısında bulunuyorum. Ben de bütün organlarımı sağlığımda bağışladım. Bence çok güzel bir şey çünkü o insanlar umutla bekliyorlar” dedi.

Nişanlısı Emine Çolakoğlu da İzzet Durgut’un yoğun bakıma girdikten sonra bir daha çıkamadığını ifade ederek, organların hastalara şifa olmasını diledi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.