Organlarıyla 5 kişiye umut oldu

Çankırı’da doktor tavsiyesi olmadan antibiyotik içen 25 yaşındaki Derya Yücekaya hayatını kaybetti.

İlacın alerjik reaksiyona yol açtığı belirlendi. Üniversite 2. sınıf öğrencisi Derya Yücekaya, diş ağrısı başlayınca iddiaya göre ev arkadaşının verdiği antibiyotiği içti. İlacı bitki çayı ile içen genç kız bir süre sonra fenalaştı. Hastaneye kaldırılan Derya Yücekaya yoğun bakım üniversitesinde tedavi altına alındı. Genç kızın 5 gün sonra beyin ölümü gerçekleşti. Doktorlar Derya Yücekaya’nın antibiyotiğin alerjik reaksiyona yol açması sonucu hayatını kaybettiğini belirtti.

AİLESİ ORGANLARINI BAĞIŞLADI

Ailesi Derya’nın organlarını bağışladı. Organlar 5 kişiye nakledilecek. Derya Yücekaya nakil işlemlerinin ardından memleketi Antalya’da toprağa verilecek.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.