Organ bağışıyla umut oldu

10 yıl önce beyin ameliyatı geçirdiği belirtilen ve 3 gün önce tedavi altına alındığı Turgutlu Devlet Hastanesinde beyin ölümü gerçekleşen 65 yaşındaki Ramazan Korkut‘un karaciğeri İzmir’deki bir hastaya nakledilecek.

Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Sabri Taşçıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Korkut’un beyin ölümünün gerçekleştiğini, ailesinin organ bağışı konusunda duyarlı davrandığını söyledi.

Taşçıoğlu, hastanın iki gündür yoğun bakımda tedavi gördüğünü ifade ederek, “Uzun yıllardır diyabet hastası olduğu için hastamızın sadece karaciğeri alınacak ve İzmir Bornova Şifa Hastanesindeki bir hastaya nakledilerek umut ışığı olacak” diye konuştu.

“BABAM DA BENİM ORGANLARIMI BAĞIŞLATMIŞTI”

Yaklaşık 25 yıl önce babasının ısrarı üzerine organlarını bağışladığını belirten Mustafa Korkut (42), “Bugün de ben babamın organlarını bağışlanması kararını aldım. Babam yaşasaydı aynı şeyi benim için yapardı. Babamdan alınacak karaciğer bir hastaya şifa olacak. Kim bilir ne kadar sevinecekler? Şimdi ben hem üzülüyorum hem de seviniyorum” dedi.

Beyin ölümü gerçekleşen Ramazan Korkut’un 4 çocuk ve 9 torun sahibi olduğu öğrenildi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.