Organ bağışı ile 5 kişinin umudu oldu

doktor oneri

Tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen F.A’nın bağışlanan organları 5 hastaya nakledilecek.

Çekirge Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Opr. Dr. Timur Didinen, gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 gün önce solunum yetmezliği nedeniyle kalbi duran F.A’nın tedaviye yanıt vermediğini ve beyin ölümünün gerçekleştiğini bildirdi.

Hastane yetkililerinin kadının ailesiyle görüşerek organ bağışı için onay aldığını belirten Didinen, “Nakil için iki kornea ve bir böbrek Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine, diğer böbrek Balıkesir’e, karaciğer ise yine Bursa’da özel bir hastane gönderildi” dedi.

Bursa Organ ve Doku Nakli Koordinatörü Dr. Yavuz Selim Çınar ise bu yıl kentte 13, Çekirge Devlet Hastanesinde ise 3’üncü kez organ nakli için işlem yapıldığını söyledi.

Organ nakli konusunda başarılı çalışmalara imza atıldığını vurgulayan Çınar, “Vefat eden merhumeye rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bursalı vatandaşlarımız organ bağışı konusunda çok duyarlı davranıyor. Bursa, Türkiye’de en yüksek organ bağışı oranına sahip bölge” değerlendirmesinde bulundu.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.