Onun artık ikinci bir yüzü var!

doktor oneri

Nisan ayında gerçekleştirilen 17 saatlik bir ameliyattan sonra yeni bir yüze kavuşan 59 yaşındaki James Maki, yüzünün büyük bir kısmını Boston’daki bir tren istasyonunda elektrik raylarına düştükten sonra yitirmişti.

Ameliyatın ardından tam 4 gün sonra aynaya bakmasına izin verilen adam, ilk defa kamuoyunun önüne çıktı. James Maki, yeni yüzünden çok memnun kaldığını ve eski haline ne kadar çok benzediğine inanamadığını söyledi.

ABD’li adam 2005’te meydana gelen kazada burnu, üst dudağı, yanakları ve ağzının üst kısmını yitirmişti.

Kazanın ardından görüntüsü yüzünden evden çıkmaya çekinen Maki, ABD’li doktor Bohdan Pomahac’ın televizyonda yüz nakli ameliyatları hakkında hazırladığı bir programı izledikten sonra ameliyat için başvuruda bulundu.

Kalp nakli sonrasında ölen Joseph Helfgot isimli bir adamın dönörlerinin kullanıldığı ameliyatın hayatını değiştirdiğini söyleyen Maki, Helfgot’un da kendisiyle aynı yaşta ve aynı deri renginden olduğunu ifade etti.

Maki, kocası tarafından yüzü paramparça edilen Connie Culp isimli kadından sonra ABD’de ikinci yüz nakli yaptıran insan olarak tarihe geçti.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.