Öldü sanıldı, 30 dakika sonra hayata döndü

China Daily gazetesinin haberine göre, Çin’in güneyinde bulunan Hunan eyaletinin Çangşa şehrindeki bir hastanede koroner kalp rahatsızlığı bulunan kadın, E.K.G. (Elektrokardiyografi) çektirirken aniden kalbi durdu.

Doktorlar, hastanın öldüğü sanıldıktan 30 dakika sonra beklenmedik bir şekilde kalbinin atmaya başladığını ve kadının hayata döndüğünü söyledi.

Doktorlar, kalbi duran birinin yarım saat sonra canlanmasının çok nadir görülebileceğini, genelde bundan sonra 6 dakika içinde hasta geri döndürülemezse hayata dönüşün neredeyse imkansız olduğunu kaydetti.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.