Olağan grip hastaları da evde oturmalı

doktor oneri

ABD Sağlık Bakanlığına bağlı Hastalıkları Denetleme-Önleme Merkezinin (CDC) Başhekim Vekili Dr. Richard Besser’ın açıklamasına göre, Teksas eyaletinde 23 aylık bir çocuk “H1N1” domuz gribi virüsünden hayatını kaybetti.

Domuz gribinden en fazla etkilenen ülke olan Meksika’da 150’den fazla kişinin hastalıktan öldüğünden ve 2 binden fazla kişinin hastalandığından şüpheleniliyor.

Dünyada Meksika dışında bu hastalıktan dolayı ilk ölümün görüldüğü ABD’de domuz gribiyle bağlantılı olabilecek 65 kuşkulu vaka tespit edildi.

ABD Sağlık Bakanlığının CDC Dairesi, “olağan grip” olanların, eski hekim uyarısına paralel olarak, domuz gribi tehlikesi karşısında mutlaka evde dinlenerek hastalığı geçirmesi gerektiğini tekrarladı.

“Ellerin dikkatli yıkanması, öksürük, hapşırığın maske veya mendille korunarak çevreye saçılmasının önlenmesinin,” domuz gribi tehlikesine karşı da önlem olduğu hatırlatıldı.

CDC, “Domuz gribi hakkında ayrıntılı bilgi elde edilene kadar Meksika’ya zorunlu haller dışında yolculuk yapılmaması gerektiğini” bildirdi.

Salgın hastalıkları yakından inceleyen dünya merkezlerinden olan Hong Kong’da, Dr. Lo Ving Lok, yaptığı açıklamada, “Domuz gribinde Meksika dışında dünyada 100 dolayında vaka biliyoruz. Meksika dışında bugün ABD’de ilk ölümün kaydedilmesi önemli” dedi.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.