Öğretmenlerin bacakları tehlikede

Vücudun bütün yükünü taşıyan bacakların işi oldukça zor, uzun süre ayakta durmak veya oturmak bacakların başlıca düşmanı varisi tetikliyor. Kalbe en uzak noktada olan bacakların bir diğer sorunu da gün boyunca ayaklarda oluşan sıvı birikiminin neden olduğu damarsal problemler. Bu yüzden devamlı ayakta duranlar ya da sürekli oturanlar zaman içinde daha büyük problemlerle karşılaşmadan erken teşhis için vücudun uyarılarını dikkate almalı.

SPOR YAPMAKTAN KAÇINIYORLAR
Uluslararası Bacak Sağlığı Merkezi’nin düzenlediği anket sonuçlarına göre, öğretmenlerin bacak sağlığı günlük yaşamlarını büyük oranda etkiliyor. Öğretmenlerin yüzde 66’sı sürekli olarak yorgun, ağrılı ve şişmiş bacaklardan şikayetçi olduklarını belirtiyor. Öğretmenlerin yüzde 28’i bu yüzden çeşitli organizasyonlardan, yüzde 38’i ise yaz aylarında bacaklarının görünümünü nedeniyle etek veya şort giymekten kaçındıklarını söylüyor. Ayrıca öğretmenlerin yüzde 32’si bacaklarındaki sorunlardan dolayı spor yapamadıklarını belirtiyor.

KIRMIZI ÜZÜM YAPRAĞININ ETKİSİ
Araştırma sonuçlarına göre bacak sağlığını tehdit eden kronik venöz yetmezliğin erken belirtilerinin rahatlatılması ve tedavi edilmesinde kırmızı üzüm yaprağı ekstresi yararlı olabiliyor. Şişliği azaltırken, mesleğiniz gereği uzun süre ayakta duruyor veya oturuyor olsanız bile bacaklardaki kan akışını normal seviyede tutuyor. Bu sayede günlük yaşantınızı olumsuz etkileyebilecek bacak yorgunluğu, ağrı ve ödem oluşumunu engelliyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.