Obezite ameliyatından 7 yıl sonra hayatını kaybetti

doktor oneri

Muratpaşa ilçesinde ikamet eden ve 177 kiloya ulaşan 26 yaşındaki Melek Yiğit 2011’de Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde mide küçültme ameliyatı oldu.
Ameliyattan 48 gün sonra felç geçirdiği öne sürülen ve yatalak hale gelen Yiğit, yaklaşık bir ay önce fenalaşması üzerine kentteki özel bir hastaneye kaldırıldı. Burada yoğun bakımda tedavisi süren Yiğit, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
Yiğit’in cenazesi, Kurşunlu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

“177 KİLODAN 45 KİLOYA DÜŞTÜ”

Anne Senem Yiğit, yaptığı açıklamada, 6,5 kilogram olarak dünyaya gelen kızının 177 kiloya ulaştığını belirtti.

Kızında ameliyata bağlı çeşitli sağlık problemleri olduğunu ileri süren Yiğit, Melek’in aylarca tedavi gördüğünü bildirdi.

Kızının hiçbir şey yiyemediğini, mamayla beslediklerini anlatan anne Yiğit, Melek’in 177 kilodan 45 kiloya düştüğünü ifade etti.

“HAYALİ GELİNLİK GİYMEKTİ, İNCECİK OLUP GEZMEKTİ”

Suç duyurusunda bulunduğunu ve davanın sürdüğünü belirten Yiğit, kızının 18 yaşında mide küçültme ameliyatı geçirdiğini vurgulayarak, “Hayali gelinlik giymekti, incecik olup gezmekti.” dedi.

Bu arada, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Melek Yiğit’in obezite tedavisi sonrasında felç olduğuna yönelik iddialar üzerine, 2012 yılında Teftiş Kurulu Başkanlığınca müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatılmıştı.

VİDEO: MİDE KÜÇÜLTME AMELİYATI GENÇ KADININ SONU OLDUsaglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.