Obama’dan domuz gribine 1.8 milyar dolar

doktor oneri

ABD Başkanı Barack Obama, H1N1 virüsünün yol açtığı domuz gribi hastalığıyla mücadeleye acil kullanım için 1.825 milyar dolar tahsis etti.

Barack Obama’nın verdiği para, aşı muhtevalarının alınması ile ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin onayladığı aşılara harcanacak.

Para, Kongre’nin Sağlık ve İnsani Hizmetler Dairesi’ne domuz gribi salgını için ayırdığı 7.65 milyar dolardan kullanılacak.

Obama’nın destek paketine rağmen H1N1 virüsü yayılmaya devam ediyor. Afrika ülkesi Sudan’da ilk domuz gribi vakaları belirlendi.

Sudan Sağlık Bakanlığı, 13 Temmuz’da Britanya’dan uçakla ülkeye gelen 2 Sudanlı’da H1N1 virüsünün görüldüğünü duyurdu. Hastalar tedaviye olumlu yanıt verdi ve iyileşiyor.

Meksika’da ise domuz gribinden ölenlerin sayısı 125’e yükseldi.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.