Nicdur ilacı için Bakanlık’tan referans yok

doktor oneri

Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan açıklamada, ‘tiryakilerin 7 günde sigarayı bırakacağı” iddiasıyla piyasaya sürülen ”Nicdur” adlı bitkisel tablete herhangi bir referans verilmediği belirtildi. İstanbul’da 8 Haziran tarihinde yayımlanan yerel bir gazetede, bu bitkisel tabletin Türkiye dağıtımını üstlenen firma yetkilisinin beyanlarına yer verilmesine dikkat çekildi.

Açıklamada, firma yetkilisinin ”Nicdur” adlı ürün için Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanlığından referans belgesi alındığı yönünde açıklamalarda bulunduğu belirtilerek, ”Başkanlığımızca ‘Nicdur’ adı altında satışı yapılan bitkisel tablete herhangi bir referans belgesi verilmemiştir.

Beyanı veren kişi hakkında gerekli yasal işlem başlatılacağı da belirtildi.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.