Nevşehir’de bir kişi domuz gribine yakalandı

Nevşehir Devlet Hastanesi’ne yüksek ateş, öksürük ve grip nedeniyle değişik tarihlerde gelen 60 yaşındaki B.Ç., 41 yaşındaki M.İ., 54 yaşındaki A.D. ve 27 yaşındaki E.T.’den alınan mikrobiyolojik örnekler, tahlil için Ankara’ya gönderildi.

Ankara’daki tahlil sonucu belli olan 60 yaşındaki B.Ç.’de H1N1 (domuz gribi) virüsüne rastlandı.

B.Ç.’nin tedavisinin devam ettiği, şu anda sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi. M.İ, A.D. ve E.T.’nin ise, henüz tahlil sonuçları hastaneye ulaşmadı. 4 hastanın da genel durumlarının iyi olduğu belirtildi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.