Nakil kalple en uzun yaşayan Amerikalı öldü

Karısı Carol Huesman, şeker ve kanser hastası eşini geçen pazar gecesi kaybettiğini, ancak eşinin kalbinin ölümüne kadar dayandığını söyledi.

Huesman, dünyada kalp naklinin ilk kez Güney Afrika’da yapılmasından 11 yıl sonra, 1978’de Stanford Üniversitesi’nde kalp nakli ameliyatı olmuştu.

Tony Huesman, 1977’de aynı ameliyatı olan bir diğer hastaya ikinci kez kalp nakli yapılması sayesinde, nakil kalple en uzun yaşayan Amerikalı hasta unvanına sahipti.

Spor malzemeleri satan bir mağazada pazarlama müdürü olan Huesman’ın bu unvanı 31 yıl sonra rekora dönüştü.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.