Müzik prematüre bebeğin gıdası

doktor oneri

Müziğin, prematüre bebeklerin acıyı daha az hissetmelerine ve stres seviyelerinin düşmesine yardımcı olduğu ortaya kondu.

Daily Telegraph gazetesinin haberine göre Kanadalı araştırmacılar, ağrı kesici için çok küçük olan bu bebeklere müzik dinletmenin, kalp atışlarını geliştirdiğini ve nefes almalarına yardımcı olduğunu da kaydetti.

Yeni doğan ünitelerindeki bu bebeklere en çok ninni ve klasik müzik dinletildiği belirtilen çalışmalardan birinde, müziğin yeni doğanların kalp atışlarına, kanlarındaki oksijen miktarının artması yoluyla yardımcı olduğu gösterildi. Diğer çalışma da, müzik dinleyen bebeğin, kan alınırken acıyı daha az hissettiğini gösterdi.

Müzik dinletmenin diğer yararları arasında bebeklerin sakinleştikleri, hızlı kilo aldıkları ve hastanede daha kısa kaldıkları sayıldı.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.