‘Mucize bebek’ hayata tutundu

Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde yaşayan Sibel-Rasim Meriç çiftinin prematüre doğan ve hayati tehlikesi bulunan kızları Ayşe Miray bebek, 120 günlük tedavi ile hayata yeniden tutundu.

Miray bebeğin babası Rasim Meriç ve annesi Sibel Meriç, üçüncü çocuklarını kucaklarına almanın sevincini fazla yaşayamadı. Çünkü , 25 haftalık doğan ve sadece 480 gram olan bebeklerinin hayati tehlikesi vardı ve yaşaması ‘mucize’ olarak nitelendiriyordu.

Meriç ailesi, ‘yaşaması mucize’ denilen bebeklerini VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ayla Günlemez, Uzm. Dr. Berat Yücel‘e teslim etti. 

SOLUNUM MAKİNESİYLE DESTEKLENDİ

120 gün küvözde tutulan Miray Meriç, solunum makinesi desteği ve verilen bakım sonucu 2,200 grama ulaştı ve hayati tehlikeyi atlattı.

4 ay boyunca zor ve sıkıntılı günler yaşadıklarını belirten anne Sibel Meriç, şimdi minik kızının sağlığına kavuşmuş olmasının mutluluğunu yaşıyor.

Anne Meriç, hamileliğin 25’inci haftasında sıkıntılar yaşamaya başladığını belirterek, bebeğinin prematüre doğmasından dolayı çok endişelendiğini söyledi.

Yapılan müdahale ve bakım sonrası minik kızını sağlığına kavuşturan hastane ekibine teşekkür eden Sibel Meriç, “O artık kocaman bir kız oldu. Onu kucağımıza aldığımız için çok mutluyuz. Doğumumu gerçekleştiren Prof. Dr. Eray Çalışkan başta olmak üzere, bebeğimize dört ay boyunca yeni doğan yoğun bakım ünitesinde özenle bakan tüm hastane ekibine minnettarım” dedi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.