Mısır’dan domuz gribine karşı Umre yasağı

Bakanlık, daha önce umre için vize alanların bir bölümünün gitmesine izin verileceğini, ancak yeni başvuru olmayacağını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, daha önce vize alanlardan 25 yaş altı ve 65 yaş üstündekilerin seyahatine izin verilmeyeceğini belirtti.

Yasak kararının, domuz ve kuş gribi virüsünün kalabalık ortamlarda birleşerek korkutucu etkileri olabileceği endişesiyle Mısır vatandaşlarını korumak için alındığı ifade edildi.

İRAN VE IRAK’TAN DA YASAK KARARI
Mısırlı yetkililer, Dünya Sağlık Örgütü ve Arap Birliği Sağlık Bakanları toplantısında alınan karar doğrultusunda, hac için belirlenen 12 yaş sınırını da 25’e çıkardıklarını belirttiler.

Suudi yetkililer ise Ramazan ayında umre için gelenlerin yüzde 30’unun Mısırlı olduğunu kaydederek, kararın, ülkedeki otel ve hizmet sektörünü olumsuz etkileyeceğini bildirdi. İran ve Irak da vatandaşlarının Ramazan ayında Suudi Arabistan’a umre için gitmesini yasaklayan kararlar almıştı.

Mısır’dan domuz gribine karşı Umre yasağı

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.