Mısır’da tek karaciğeri paylaşan siyam ikizleri doğdu

doktor oneri

Bebeklerin, tek karaciğer ve kalbin bazı bölümlerini paylaştığını ifade eden Hastane Müdürü Ahmed Rufai, ikizler üzerinde tetkikler yapıldığını aktardı.

Rufai, ikizleri ayırma ameliyatına karar verilmesi için gerekli hazırlıkların yapıldığını, ameliyatın ikizler 4 aylık olunca gerçekleşebileceğini kaydetti.

Mısır’da tek karaciğerle karnı ve bedenleri birleşik ikiz bebeklerin ilk kez dünyaya geldiği aktarıldı.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.