Mısır’da ilk H1N1 ölümü

doktor oneri

Mısır’da ilk kez bir kişinin domuz gribinden öldüğü açıklandı.

Mısır Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Abdülrahman Şahin, 28 yaşındaki kadının, Mekke’ye yaptığı Hac ziyaretinden dönüşünden 3 gün sonra öldüğünü bildirdi.

Sözcü, hayatını kaybeden Samah el Seyyid Salim’in kimi kalp ve kan sorunları olmasının da durumunu ağırlaştırmış olabileceğini kaydetti.

Arap ülkelerinde domuz gribi vakaları artarken, en çok domuz gribi vakasına Suudi Arabistan’da rastlandığı kaydedildi.

Lübnanlı Şii din adamı Ayetullah Muhammed Hüseyin Fadlallah, domuz gribine yakalanmaktan korkan Müslümanlar’ın bu yıl Hac’ca gitmeyebileceğini belirten bir fetva vermişti.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.