“Minik şaplaklar çocuğu hayata hazırlıyor”

Şiddetin her türlüsünün kabul edilemez olduğu bir gerçek ama araştırmacılara göre çocuklar için küçük istisnalar söz konusu olabilir. Zira bir araştırmaya göre, 6 yaşına kadar minik şaplaklarla cezalandırılan çocuğun zihinsel kabiliyeti artıyor ve çocuk hayata daha iyi hazırlanmış oluyor. 

Habertürk’ün aktardığına göre, söz konusu araştırma, ABD’nin Michigan Eyaleti’ndeki Calvin College’de yapıldı.

Araştırmaya göre, aileleri tarafından “makul ölçülerde fiziksel disipline” tabi tutulan çocuklar, büyüdüklerinde daha mutlu ve iyimser oluyor.

PROF. GUNNOE: DİSİPLİN ÇOCUĞU HAYATA HAZIR HALE GETİRİYOR

Çocuk hakları savunucularını kızdıran araştırmayı yapan psikoloji profesörü Marjorie Gunnoe, 179 çocuğun verilerini incelediklerini, “çocuklara belli bir yaşa kadar verilen disiplinin onları hayata daha hazır hale getirdiğinden emin olduklarını” öne sürdü.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.