Milletvekillerine diş implantı desteği 8’den 12’ye çıkarıldı

doktor oneri

Resmi Gazete’de yayımlanan değişikliğe göre, “Diş hastalıklarının tedavisi” maddesi yeniden düzenlendi. Daha önce 8 olan diş implantı sayısı 12’ye çıkarıldı.

İmplant başı destek ücreti ise bin lira olarak belirlendi.

Değişiklikle birlikte gözlük çerçevesi için 350, gözlük camı için 250, işitme cihazı için de toplam 6 bin liraya kadar destek verilecek.

Sağlık harcamalarına ilişkin artışlar da 2019 yılı itibariyle TÜFE’ye endeksli olarak artacak.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.