Midesinden 1,5 kilogram saç çıktı

Afyonkarahisar Devlet Hastanesine bulantı ve kusma şikayetiyle gelen 16 yaşındaki M.K’nin midesinde kitle olduğu tespit edildi. Kitle, endoskopi yöntemiyle çıkarılamayınca genç kız ameliyata alındı.

Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. İlhan Zencirci tarafından gerçekleştirilen operasyonda, kızın midesinden yaklaşık 1,5 kilogram saç çıkarıldı.

Zencirci, konuya ilişkin açıklamasında, ilk kez böyle bir vakayla karşılaştıklarını belirtti.

Yaklaşık 1 saat 15 dakika süren operasyonun başarılı geçtiğini ifade eden Zencirci, şunları kaydetti:

“Hastamız kusma ve mide bulantısı şikayetiyle bize başvurdu. İlk muayenesinde midesinde kitle olduğu belirlendi. Ameliyata aldığımız hastanın durumu iyi, birkaç gün içinde taburcu edilebilir. Bu tür vakalar genellikle psikolojik sorunları bulunan kişilerde görülebiliyor. Psikolojide bu durum, saç kılı yeme hastalığı (trikofaji) olarak biliniyor.”

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.