Midesinde unutulan hortumla büyüdü

6 yaşındaki Beytullah Karasu, midesinin ağrıdığını söylemesi üzerine babası Mehmet Karasu tarafından Kahramanmaraş Yenişehir Devlet Hastanesine götürüldü. Muayene edilen çocuk, apandisit şüphesiyle Kahramanmaraş Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine sevkedildi.

Hastanede yapılan tetkikler sonucunda, Beytullah Karasu’nun midesinde serum hortumu olduğu belirlendi ve çocuk, hortumun çıkarılması için Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulamam Hastanesine gönderildi.

BEYİNDEKİ SUYU MİDEYE BOŞALTAN HORTUMU UNUTTULAR
Baba Mehmet Karasu, 4 aylıkken Kahramanmaraş Devlet Hastanesine götürdüğü oğlunun ”doğuştan cücelik hastası” olduğu belirtilerek ameliyat edildiğini söyledi. Beytullah Karasu’nun beyninde oluşan suyun hortum takılarak midesine boşaltıldığını ifade eden baba Karasu, ”Bu hortumun bir parçasının midede unutulduğunu söylediler. çok şaşırdım. Oğlum midesindeki hortumun alınması için pazartesi günü ameliyat edilecek” dedi.

Karasu, oğlunun midesinde serum hortumu unutulması olayının sorumlularının cezalandırılması için Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe verdiğini de bildirdi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.