‘Mesai Dışı Poliklink Uygulaması’na tepki

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Sekreteri Bilaloğlu, 28 Ocakta yayımlanan ”Mesai Dışı Poliklinik Uygulaması” konulu genelgeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Genelgenin saat 24.00’e kadar hekimler tarafından poliklinik hizmeti verilmesini öngördüğünü hatırlatan Bilaloğlu, düzenlemenin vatandaş gözüyle çok cazip olduğunu söyledi.

Genelgenin gerekçesinde acillere, tıbben acil olmayan başvuru sayısındaki artışın gösterildiğini anımsatan Bilaloğlu, başvuru sayısının gerçekten arttığını ancak bakanlığın artış nedenini verilendirmesi gerektiğini kaydetti.

Doğru çözümün katkı payının kaldırılması olduğunu savunan Bilaloğlu, diğer taraftan hekimi mesaiden sonra sekiz saat daha çalıştırmayı öngören bir düzenlemenin kurulmasının amaçlandığını söyledi. Bilaloğlu, ”Hekime gittiğinizde kaçıncı saatinde muayene hizmeti veren bir hekime muayene olduğunuzu sormanız sağlığınız açısından önemli. İyi işleyen bir sağlık sistemi bu hastaları normal poliklinikte tüketir” diye konuştu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.