Mersin’de domuz gribi

doktor oneri

Kanada’da yaşayan Türk aile, önce uçakla İstanbul’a geldi, daha sonra da Adana’ya geçti.

Karayolu ile tatil için Mersin’e geçen ailenin 10 yaşındaki oğlu domuz gribi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Çocuğa hastanede yapılan testler pozitif çıktı, baba ve diğer 3 çocuk da müşahede altına alındı.

Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, olayla ilgili şu bilgileri verdi:

“10 yaşındaki erkek çocuğun sağlık durumu iyi. Hayati bir tehlikesi yok. 3 kardeşi ve babası ise herhangi bir bulgu olmamasına rağmen gözlem altında. Halkımızın endişe edeceği herhangi bir şey yok.”

Çocuğun başka kişilerle temasta olup olmadığının araştırıldığını anlatan Aksoy, “Durum Sağlık Bakanlığı’na iletildi. Araştırmalar sürüyor. Ama şu ana kadar 10 yaşındaki çocuğun dışında tespit edilen herhangi bir bulgu yok” dedi.

Tahlil sonuçlarının “pozitif” çıktığını bildiren Aksoy, şunları söyledi:

“Müdahale çalışmaları sürüyor. Bahsettiğim çocuktan başka bir kimsede herhangi bir bulguya rastlanmadı. Ama araştırıyoruz. Bilindiği üzere bu hastalığa yakalananların hepsinin hayatını kaybedeceği gibi bir şey yok. Ölüm riski, hastanın bağışıklık sistemi ve yapılan etkili müdahale ile ilgili. Bu konuda arkadaşlarımız hazırlıklarını gribin başlangıcından itibaren kent genelinde yapıyordu. Bu konuda hepimiz çok hassas ve duyarlıyız.”saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.