Merdiven altı üretim dondurmalara dikkat

doktor oneri

Denizli Şekerciler ve Pastacılar Odası Başkanı Abdurrahman Demirdak, kaçak üretimle baş edemediklerini belirterek, ”Ne yazık ki merdiven altı olarak tabir edilen bu üretimlerde hiçbir şekilde sağlık koşullarına uyulmuyor. Sadece üretimde değil, satışta da uygun şartlar oluşmuyor” dedi.

Gıda Mühendisi Meliha Gümüş de çocuklarına süt içirmekte sıkıntı yaşayan ailelerin dondurma alternatifini kullanmalarını tavsiye etti.

Gümüş, ”Dondurmayı çocuklarımıza özellikle üretim izni olan, hijyenik ortamına güvendiğimiz yerlerden yedirelim. Çünkü merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde üretilen dondurmalardan yedikleri zaman, üründeki bakteri yükü çok fazla olur. Bu da özellikle tüketici grubu olan çocuklara gıda zehirlenmesi olarak yansıyabilir” uyarısında bulundu.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.