Meme estetiğinde çipli implant dönemi

Meme estetiğinde çipli implant kullanımını ile ilgili ntv.com.tr’ye açıklamalarda bulunan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, çip sayesinde yıllar sonra bile kullanılan implant hakkındaki bütün bilgilere ulaşmanın mümkün olduğunu söyledi.

Dr. Öztürk, “Silikonun dijital kimlik kartı olan bu çip sayesinde implantın büyüklüğü, yapısı, içeriği ve zamanla oluşan değişiklikler hakkındaki bütün bilgilere ulaşılabiliyor. Çipli implant, meme estetiğinde hastanın sağlık güvenliği açısından çok önemli bir gelişmedir. Kullanılan çip sayesinde memedeki ısı değişiklikleri tespit edilebiliyor, memedeki kanser riski gibi olası sağlık problemlerinin erkenden teşhis edilmesine de yardımcı olabilecektir” dedi.

ÇİPLİ İMPLANT MEME ŞEKLİNE NASIL BİR YENİLİK GETİRİYOR?

Çipli implantın, içeriğindeki özel jel sayesinde meme şekli konusunda da önemli bir yenilik getirdiğini ileri sürün Öztürk, “Geleneksel meme implantlarında yuvarlak ve damla tipi olmak üzere iki çeşit bulunur. Çipli meme implantları ise iki şekle birden sahip olabiliyor. İçeriğindeki bu özel jel sayesinde dik durulduğunda damla tipi, uzanıldığında yuvarlak şekli almaktadır. Bu özelliği ile doğal göğse en yakın meme implantı türüdür” diye konuştu.

NASIL YERLEŞTİRİLİYOR?

Özel tasarımı sayesinde daha esnek olan çipli implantların daha küçük kesi içerisinden yerleştirilme kolaylığı sağladığını aktaran Dr. Öztürk, yöntemin uygulanışı hakkında şunları söyledi:

“Kişinin var olan meme dokusu, göğüs kafesi genişliğine bağlı olarak genellikle kas altı plana yerleştirilmesi tercih edilir. Çipli implant kas altına yerleştirildiği için ihtiyaç halinde ileride yapılması gereken mamografi gibi herhangi bir görüntüleme sisteminde risk oluşturmaz. Ürünlerde ömür boyu kullanım garantisi verilebiliyor. Çipin okunmasını sağlayan özel cihaz dışında herhangi bir cihaz tarafından fark edilmez.”

NE AVANTAJI VAR?

Çipli implantın başka avantajlar da sağladığını dile getiren Op. Dr. Güncel Öztürk, “Çipli implantın doğal meme dokusundaki gibi şekil alabilen süper jel içeriği, hiçbir şekilde fark edilmeyen ufak çipi sayesindeki memedeki termal değişiklerinin tespit edilebilmesi gibi hem sağlık hem de estetik açıdan çok sayıda yenilik sunuyor. Hem hasta hem de cerrah açısından daha güvenilir, estetik açıdan ise çok daha doğal bir görünüm sunuyor” ifadesini kullandı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.