Meme estetiğinde altın formül

doktor oneri

Hareketsiz yaşam, spor yapamamak, iş stresi, yemek saatlerinin düzensizliği kadınların zayıflama hayallerini suya düşürüyor. Tüm vücutta zayıflığı sağlamak için de kadınlar estetikten yardım alıyor. En çok başvurulanlardan biri de meme estetiği.

International Hospital’dan Plastik ve Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Nezail Demirciler, kadınlar için ideal göğüs ölçüsü konusunu değerlendirirken, “Göğüs ölçüsünde önemli olan kuptur. Biz 90-60-90 gibi değerlendirmeler değil A-B-C gibi kup değerlendirmeleri yaparız. Meme büyütme operasyonlarında B kupun uygun olduğunu düşünürüz. Eğer çok büyük bir memenin küçültülmesi söz konusuysa C kupa getirmeye çalışırız.” dedi.

Kadınların tüm vücut estetikleriyle ilgili en çok merak ettiği soruları yanıtlayan Dr. Nezail Demirciler, şunları söyledi:

Liposuction kaç yaşında yapılabilir?

Biz 18 yaş civarında liposuction yapabiliyoruz. Yağ hücreleri ergenlik başlamadan önce 6-7 yaş civarında maksimuma geliyor ve bundan sonra yağ hücre sayısında azalma ya da artma olmuyor. Biz yağ hücrelerinin sayısını azaltarak bu bölgelerde kilo alsa bile oluşabilecek yağ birikimlerini ve şekil bozukluklarını tek operasyonla düzeltmiş oluyoruz. İleri yaşlarda deri altının boşalmasıyla birlikte sarkma riski bulunuyor. Bunun iyi değerlendirilmesi gerekir. Bu durumda liposuction yapılması doğru değildir çünkü deride sarkma daha çok olacaktır. Eğer bu bölgelerde ciddi anlamda bir sarkma varsa lifting denilen deriyle birlikte yağ dokularının çıkartılması daha doğru olacaktır.

Karın germe ameliyatı kimlere gereklidir?

Doğumlardan sonra karın orta bölgesindeki adalelerin yanlara doğru ayrılması nedeniyle karın duvarının yetmezliği söz konusudur. Bu bölgenin orta hatta yaklaştırılması ve aynı zamanda göbek alt bölgesinde yağ ve deri fazlalığıyla birlikte olan sarkma için en etkili yöntem karın germedir. Zor bir ameliyat değildir.

Göz kapağı estetiği hangi yaşlarda tercih ediliyor?

Göz kapağı estetiği 40-50 yaş civarında daha çok tercih ediliyor. Üst göz kapağında, göz kapağının kenarına kadar gelen hatta görmeyi perdeleyen bir deri katlanması, alt göz kapaklarında ise sürekli yorgun ifade gösteren torbalanmalar, hastaların estetik göz kapağı operasyonuna ihtiyaç duymalarının en önemli nedenlerindendir. Üst göz kapağındaki fazla deri ve fıtıklaşan göz bölgesindeki yağların alınması, alt bölgede ise yağın kısmen alınmasıyla birlikte fıtıklaşan yağın göz alt bölgesindeki çukurluklara nakli yapılabilmektedir. Göz altı torbalarının gitmesi ile birlikte çukurlukların da doldurulması şeklinde ikili bir tedavi yapılabilmektedir.

Çocuk beklentisi olanlar meme küçültme ameliyatı yaptırmalı mı?

Çocuk beklentisi olan kişilere de yapılabiliyor. Kişinin süt vermesini engellemeyecek yöntemleri seçmek önemlidir. Süt bezlerinin ana kanallarını ve meme başını etkilemeyen ameliyat yöntemleriyle memenin küçültülmesi gerekir. Süt vermiş, doğum yapmış kadınların meme küçültme operasyonunda da tekrar belki çocuk sahibi olabilir düşüncesinden dolayı koruyucu yöntem uyguluyoruz. Bu tür beklentisi olmayanlarda ise istediğimiz şekli oluşturmak için daha fazla doku çıkarmamız mümkün olabiliyor.

Estetik ameliyatlarla bir kadın kaç yaş genç gösterebilir?

Yüz germe operasyonu bir kadını 15 yaş genç gösterebilir. Dolgular da önemlidir. Burun yan kısımlarına, elmacık kemiği bölgesine yağ enjeksiyonları yapılabilir. Dolgu maddeleri de kullanılabilir. Ameliyat dışındaki bu yöntemlerle 5 yaş civarında gençleşme düşünebiliriz fakat yüzün yapısı da önemlidir.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.