Meksika’da domuz gribinden 15 kişi öldü

doktor oneri

Meksika Sağlık Bakanı Jose Angel Cordova, domuz gribi hastalığına neden olan H1N1 virüsünün “endişe edildiği kadar agresif olmadığını” belirtti.

Meksika Sağlık Bakanı Jose Angel Cordova, düzenlediği basın toplantısında, virüsün sanıldığından daha az agresif olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı, H1N1’in, yüzde 70 ölüm oranı olan kuş gribi virüsünden farklı olduğunu ifade etti. Meksika’da 343 vakanın kesinleştiğini, 15 kişinin öldüğünü belirten Cordova, ölenlerden 11’inin Meksikalı olduğunu kaydetti.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.