Meksika’da 1 kişi daha öldü

doktor oneri

Meksika’da domuz gribinden bir kişinin daha öldüğü, böylece H1N1 virüsünden ölenlerin sayısının 45’e çıktığı bildirildi.

Sağlık Bakanı Jose Angel Cordova, bunun yanı sıra yapılan testlerde 159 yeni vaka daha tespit edildiğini söyledi.

Cordova, yaptığı basın toplantısında, bu son vakalarla birlikte ülkede domuz gribine yakalananların sayısının 1319’a çıktığını ifade etti.

İngiltere sağlık yetkilileri de, 5 yeni domuz gribi vakasının tespit edildiğini belirtti.

Hastalardan dördünün çocuk, birinin yetişkin olduğu, bu kişilerin Londra’daki bir okuldan oldukları kaydedildi. Sağlık Bakanlığı okulun önlem kabilinden kapatıldığını ve öğrencilerle personele anti-viral ilaçlar verildiğini bildirdi.

Son vakalarla birlikte İngiltere’de bu virüsü taşıyanların sayısı 39’a çıktı.

JAPONYA’DA 3 KİŞİDE VİRÜS TESPİT EDİLDİ
Japon medyasının sağlık yetkililerine dayanarak verdiği habere göre, 40’lı yaşlarındaki bir erkek lise öğretmeniyle ABD’den döndüğü bildirilen 2 öğrencide H1N1 virüsü bulunduğu kesinleşti.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) son olarak, H1N1 virüsü bulaşan hasta sayısının 2384 olduğunu açıklamıştı.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.