Meksika kontrolü sağladı

doktor oneri

Meksika Sağlık Bakanı Jose Angel Cordova, ülkedeki domuz gribi vakalarının kontrol altında olduğunu söyledi.

Basın toplantısı düzenleyen Jose Angel Cordova, Meksika’nın, test örneklerini geliştirebilmek için uluslararası yardım aldığını belirterek, domuz gribiyle ilgili araştırmaların şimdiki gibi sürmesi durumunda, aşısının 6 ay içinde elde edilebileceği umudunda olduğunu bildirdi.

Cordova, Meksika’da, 12’si ölümlü 260 doğrulanmış domuz gribi vakası belirlendiğini belirterek, kuşkulu ölümler ve vakalarla ilgili güncellemeleri ise durduracaklarını kaydetti.

Meksika’da, doğrulanmış ve doğrulanmamış vakalarla birlikte domuz gribinden ölenlerin sayısının 180’i bulduğu, hasta sayısının da yine doğrulanmış ve doğrulanmamışlarla birlikte 2 bin 500 civarında olduğu belirtiliyor.

ABD MEKSİKA’DA LABORATUVAR KURDU
Öte yandan ABD’nin, domuz gribi virüsünün daha çabuk tanı konulabilmesi ve hastalığın daha iyi incelenmesi amacıyla Meksika’da bir laboratuvar kurduğu bildirildi.

Amerikan Hastalık Kontrolü ve Önleme Merkezi Direktörü Richard Besser, Meksika’da artık, domuz gribi H1N1 virüsünün tanısının konulabileceği veya varl��ğının teyid edilebileceği bir laboratuvarlarının bulunduğunu söyledi.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.