Meksika: Domuz gribi geriliyor

doktor oneri

Meksika Sağlık Bakanı Jose Angel Cordova, ülkesinde domuz gribinden ölenlerin sayısının hala 19 olduğunu belirterek, domuz gribi olduğu doğrulanan vakaların da ölenler dahil 473’den 506’ya yükseldiğini söyledi.

‘Salgının seyri, gerileme evresinde’ diyen Cordova, buna karşın hükümetin, tıp camiasının ve vatandaşların uyanık olmaya devam etmek zorunda olduklarını bildirdi.

ABD’DE, KESİNLEŞEN VAKA SAYISI 226
ABD’de, yapılan testlerle domuz gribi olduğu kesinleşen vaka sayısının 226 olduğu bildirildi.

ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi’nden yapılan açıklamada, eldeki son verilere göre ülkenin 30 eyaletinde toplam 226 kesinleşmiş domuz gribi vakası olduğu kaydedildi.

Daha önce, ülkenin 21 eyaletinde 160 kesinleşmiş vaka belirlendiği açıklanmıştı.

İSRAİL’DE 4 VAKA
Öte yandan İsrail’de, kesinleşen domuz gribi vakası sayısı 4 oldu.

Meksika’ya yaptığı yolculuktan dönen ve hastalık kuşkusuyla dün Tel Aviv’deki hastaneye başvuran 20 yaşında bir genç kıza hastalığı kaptığı tanısı konuldu.

Genç kızda, yüksek ateşin yanısıra hastalığın diğer belirtilerinin de görüldüğü bildirilirken, kızın karantina altında tutulduğu ve durumunun iyi olduğu kaydedildi.

Genç kızla birlikte uçakla yolculuk yapanların ve aile üyelerinin, önlem olarak gelecek haftayı evlerinde geçirmeleri istendi.

Bu arada Kudüs’te 3 yaşında bir kız çocuğu grip benzeri belirtilerin ardından hastaneye kaldırılırken, çocuğun bulunduğu kreş de kapatıldı. Çocuğun, Meksika’dan geçen günlerde İsrail’e gelenler arasında olduğu ve ateşlenmesinin ardından hastaneye götürüldüğü bildirildi.

İsrail’de, domuz gribi tanısı konulan ilk 2 hasta taburcu edilmişlerdi. Meksika’dan dönen ve domuz gribi olduğu belirlenen bir diğer hasta da halen tedavi altında bulunuyor.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.