Mehmet Haberal tutuklanmasaydı…

Başkent Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Mehmet Haberal’ın Ergenokon soruşturması kapsamında tutuklanması, İstanbul’da yapılacak Dünya Çocuk Organ Nakli Kongresi’nin programını değiştirdi.

Dünya Çocuk Organ Nakli Kongresi’nden Prof.Dr. Oğuz Söylemezoğlu, konuya ilişki açıklamasında, ”Açılış konuşması için, çocuklarda böbrek naklini başlatan Sayın Haberal’ın düşünmüştük ve bu yurt dışında da memnuniyetle karşılandı. Üzüntülü olaydan sonra konuşmayı yapamayacak. Kongreye kendisinin ve ekibinin 15’in üzerinde bildiriyle katılımı söz konusuydu. Kendisi, geliştirdiği 2 tekniği anlatacaktı” dedi.

Haberal’ın konuşacağı saate, onun bilimsel çalışmalarını anlatan bir konferans eklenmesine karar verildi.

Prof.Dr. Oğuz Söylemezoğlu, “Zor bir durum ama biz Haberal’ın bilimsel yönüne olan katkılarını anlatacağız. Transplantasyon denilince, hangi ülkeye gidersek gidelim Haberal’ın ismiyle karşılaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Kongrede kök hücre nakli başta olmak üzere organ nakli üzerine birçok yenilik ele alınacak. 60 ülkeden 800 bilim adamının katılacağı kongre 21 Nisan Salı günü sona erecek.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.