Meclis’te domuz gribi önlemleri

doktor oneri

CHP Edirne Milletvekili Bilgin Paçarız’ın domuz gribine karşı Meclis’te alınan önlemlere ilişkin yazılı soru önergesine TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil cevap verdi.

Pakdil önlemleri şöyle sıraladı;

– Milletvekili-seçmen diyaloğunda tokalaşma ve sarılmanın fazla olması sebebiyle, tokalaşmanın riskine yönelik bilgilendirici afişlerin ziyaretçi-kabul salonundan itibaren milletvekili odalarına kadar değişik yerlere asılması, bilgilendirici broşürlerin dağıtılması.

– Ellerin çok fazla temas ettiği musluklar, korkuluklar, masa, sandalye gibi yüzeylerin daha sık dezenfeksiyonu.

– Odaların sık sık havalandırılması.

– Gribal enfeksiyon teşhisi konan hastalara rapor verilerek, işyeri ortamından uzaklaştırılmaları.

– Başta sağlık çalışanları, ziyaretçi-kabul salonu personeli, aşçı, garson, çay ocakçı ve insanlarla yakın temasta bulunan diğer personel olmak üzere personelin ve milletvekillerinden isteyenlerin grip aşısının yapılması.

– Lokantalarda C vitamininden zengin menü çıkarılması.

Cevapta, alınan tedbirler ile daha ileri düzeydeki tedbirlerin, Sağlık Bakanlığı ile koordineli bir şekilde grip salgının şiddetine göre uygulanacağı belirtildi.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.